fbpx

Neden Villa Tatilini Tercih Etmeliyiz?

Tatil, koca bir yılın yorgunluğunu atmak, aile ve arkadaşlar ile güzel vakit geçirmek ve huzurla dolmak için herkesin yıl içinde belki de en çok beklediği dönem. Hem bedene, hem de ruha iyi geldiği kanıtlanmış olan tatile başlamadan önce ise elbette araştırma yapmak gerekiyor. Nereye gitmeli? Ne kadar bütçe ayırmalı? Nasıl bir yerde kalmalı? İşte bu yazımızda, Tatilde otele mi gidilmeli yoksa villa mı kiralanmalı? Sorusunu yanıtlayacağız.

Tatili hizmeti kişiye özel olmakla birlikte lüks hizmet başlığı altında verilen bir hizmettir. Geniş bir çeşitliliğe sahiplerdir ve her tatil beldesinde bulunur. Oteller gibi belirli bir ücret karşılığında belli bir müddet konaklama hakkı elde etmenizin yanı sıra, otellerin aksine villalar bazı farklı özelliklere sahiptir.

Öncelikle otel hizmeti, toplu bir hizmettir. Sizinle birlikte sizden başka birçok kişi aynı ortamda bulunur ve benzer bir hizmet alır. Oda ya da dairenizin bulunduğu katta sizin gibi pek çok kişi de bulunur. Ancak villa hizmeti kişiye özeldir. Çevreden izole bir şekilde, kendi özel villanızda tatil yaparsınız. Bu sayede otellerdeki kurallardan da kurtulursunuz. Çünkü otellerde günler daima planlıdır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği saatleri önceden belirlenmiştir ve geç kalmanız durumunda otel dışında alternatifler bulmanız gerekir.

Villa tatilinde özgürsünüzdür. Kendi villanızdaki donanımlı mutfağınızda dilediğiniz zaman yemek hazırlayabilir, size özel bahçenizde mangal/barbekü yapabilir, isterseniz dışarıdan sipariş edebilir veya tatil için gittiğiniz bölgenin kendine has yemeklerini tadabilirsiniz. Herhangi bir saat kuralı sınırlaması olmaz.

Ayrıca villa sayesinde betonların içine hapsolmaktan kurtulursunuz. Doğa ile iç içe olan villalar sayesinde hem nefes kesici manzaraların hem de temiz havanın keyfini çıkartabilir, bütün yıl boyunca içine hapsolmuş olduğunuz beton binalardan uzaklaşmış olursunuz.

Muhafazakar aileler için de villa kiralamak çok daha iyi bir alternatiftir. Çünkü muhafazakar ailelerimiz için özel düşünülmüş korunaklı havuza sahip villalar, tatillerinde onlara kolaylık sağlamaktadır. Dışarıdan asla gözükmeyen bu havuzlarda tüm aile bireyleri rahatsız olmadan keyif yapabilmekte ve havuzda gönül rahatlığıyla eğlenebilmektedir.

Hijyen diğer bir önemli konu. Günümüzde otel havuzlarının pek temiz olmadığı herkesçe bilinmektedir. Kalabalığın ortak kullandığı bu havuzlar, çeşitli bakteri ve virüs barındırmaktadır. Diğer yandan villa havuzları tamamıyla size özeldir. Siz tatilinize başlamadan önce temizlenir, tatiliniz boyunca her gün erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılır ve sadece sizin tarafınızdan kullanılır. Havuzunuzu kim olduğunu bilmediğiniz kişilerle paylaşmak zorunda kalmaz ve hijyen konusunda endişe etmezsiniz.

Ücret konusu, oteller ile villaların birbirinden ayrıldığı bir diğer noktadır. Otellerde kişi başı ödeme yapıldığından kişi sayısı arttıkça yapılacak ödeme de artar. Kalabalık bir tatil yapılmak istendiğinde ödenecek miktar çok fazla tutacaktır. Villalarda ise her mülk için sabit bir fiyat vardır. Kişi sayısına göre uygun bir villa bulup, ödenecek miktarı aranızda bölüşme olanağınız vardır.

Kiralık Villaları Listele 

  • 20 Nisan 2020
  • Uncategorized @tr
  • Neden Villa Tatilini Tercih Etmeliyiz? için yorumlar kapalı