fbpx

Kalkan’da Görülmesi Gereken Yerler

Kalkan bölgesi, yirmi yıl önce dolambaçlı sokaklara dağılmış bir balıkçı köyüydü. Bugünlerde ise birçok restoran, bar, kafe ve dükkanlarıyla hayat dolu bir liman şehridir. Rengarenk tekneleriyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Tatilini doğal güzellikler ile iç ie geçirmek isteyenler için Kalkan bölgesi, harika bir seçenektir.

Kalkan, Türkiye’deki en gelişmiş tatil beldelerinden biri olarak görülür ve özel villa kiralama alanında ülkenin önde gelen lokasyonlarından biri haline gelmiştir. Bu güzel Akdeniz tatil beldesi, kaliteli restoranlar, çarpıcı bir liman ve güzel sokaklarıyla muhteşem bir ahenge sahiptir. Kaş, Kaputaş Plajı, Patara ve tarihi alanlara sahip sayısız bölgeye de rahatlıkla ulaşılabilecek bir mesafededir.

Kalkan’da Villa Kiralama

Nefes kesici bir yerde villa tatili yapmak, kıymetli vaktinizi geçirmek için harika bir yoldur. Kalkan, özel tatil villalarımızdan birinde konaklamak için mükemmel bir seçenektir. Yemyeşil bir manzaraya karşı kahvaltınızı yaparken, öğleden sonra havuz kenarında rahatlayabilirsiniz.
Kalkan bölgesi içerisindeki farklı lokasyonlarda villalarımızı kiralama imkanına sahipsiniz. Kalkan sahil şeridinden en iyi şekilde faydalanmak ve su sporları yapmak istiyorsanız plaja daha yakın villaları kiralamayı tercih edebilirsiniz. Eşinizle ilk tatilinizi baş başa geçirmek isterseniz balayına özel dizayn edilen villalarımızdan kiralayabilirsiniz. Her mevsim kullanabileceğiniz ısıtmalı havuzlu villalarımızda muhteşem bir balayı geçirebilirsiniz.

Kalkan’da neler yapılabilir?

Devasa kum tepeleri arkasında olan Patara plajı, Türkiye’nin en güzel plajlarındandır. 18 kilometrelik denizi ve ince kum plajına sahiptir. Kalkan’a 20 dakikalık mesafededir.

Kaputaş Plajı’nın beyaz kumlarına ve muhteşem mavi sularına arabayla Kalkan’dan yalnızca 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Kaputaş Plajı, kayalıklarla çevrilmiş büyük bir vadide gizlidir. Plaja uzun bir merdivenle ulaşılır.

Kalkan çevresindeki plajlar dar fakat harikadır.
Likya sahillerinin enfes sularından uzaklaşmak kolay olmasa da, Kalkan bölgesine gelmişken tarihi mekanları gezmenizi tavsiye ederiz. Likya Sahili olarak bilinen tarihi bölgede, eski Mısırlılardan (Ege öncesi medeniyete kadar uzanan) Bizans dönemine kadar var olan bir bölge olan Likya bulunur. Bu da, bölgede keşfedilecek pek çok tarihi kalıntı olduğu anlamına gelir.

Burada, eskiden Likya’nın başkenti olan Xanthos’u ziyaret edebilirsiniz. Bu huzurlu ve otantik yerin tarihi hakkında fikir edinebilir ve şehir mimarisinin çağlar boyunca nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Xanthos yakınlarında, 4000 yıldan uzun bir süre önce kurulan ve eski bir Likya kalesi olan Tlos’u bulacaksınız. Burada tepeye oyulmuş alana özgü inanılmaz kaya mezarlarının yanı sıra bir Roma tiyatrosu, anfitiyatro ve agora, iki katlı bir pazar, kaplıcalar, bir kilise ve çok sayıda lahit bulacaksınız.

Tekne gezileriyle olağanüstü güzellikteki doğal Mavi Mağara, Güvercinlik Deniz Mağarası ve İnbaşı Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Kalkan, doğal güzelliklerinin haricinde kendine özgü Osmanlı-Yunan mimarisini bir balıkçı köyünde koruyan örnek bir bölgedir. Yeni mimariler Eski Kalkan olarak bilinen bölgenin tarihi ruhuna uyum sağlayan kriterlere uygun şekilde inşa edilmektedir. Osmanlı Yunan evleri, güzel dükkanlar ve çatı katındaki barlarla dolu dar sokaklarda gezebilirsiniz.

Gündüzler kadar gece hayatı da Kalkan’da eğlencelidir. Akdeniz kıyısındaki diğer tatil yerlerine göre gürültü ve aşırılık olmadan eğlenmeyi tercih ediyorsanız Kalkan tam da size göre demektir.

Çeşitli su sporlarının keyfini sürün, güneşlenin ve turkuaz sularda yüzün. Kalkan’ın kalbinde yer alan villalarımız olağanüstü güzellikteki eski kenti keşfetmek için harikadır.

Kalkan’da Kiralık Villaları Listele 

  • 20 Nisan 2020
  • Uncategorized @tr
  • Kalkan’da Görülmesi Gereken Yerler için yorumlar kapalı