fbpx

Çocuklu Aileler İçin Bodrum’da Gezilecek Yerler

Tatil severlerin, şüphesiz en sevdiği beldelerden biri olan Bodrum, tatilde en çok tercih edilen bölgeler listesindeki yerini koruyor. Temiz mavi suları, gezip görülebilecek onlarca farklı mekânıyla Ege’nin parlayan incisi olan Bodrum, çocuklu ailelerin de sıkça uğradığı mekanlardan biri. Çocuklu aileler için Bodrum’da gezilebilecek yerleri, sizler için derledik.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesi’nin içinde bulunan ve beldenin en gözde mekanlarından biri olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünya genelindeki en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden biri. 1995 yılında Avrupa’da düzenlenen Yılın Müzesi yarışmasında “Özel Övgü” ödülünü kazanan müzede Cam Batığı, Doğu Roma Gemisi, Amphora sergilemesi, Cam Salonu, Sikke ve Mücevherat Salonu, Karyalı Prenses Salonu, İngiliz Kulesi, Alman Kulesi ile İşkence ve Katliam Odaları gibi sergi salonları yer alıyor.

Dünyanın en büyük İslam cam koleksiyonunun da sergilendiği müze, Anadolu ve Karya zamanına ait sikkeleri ve M.Ö önce 4. yy’a ait çeşitli mücevherleri de içerisinde barındırıyor. Bu harika müzeyi ailenizle beraber gezebilir, çocuklarınızla hoş ve yararlı vakit geçirebilirsiniz. 08.00 ve 19.00 saatleri arası açık olan müzenin giriş ücreti 30 TL. Müzekart sahibi olan ailelerin ise 1 sene boyunca sınırsız giriş hakkı olmakta.

Bodrum Su Parkları

Bodrum’da biri Gümbet yakınlarında, diğeri ise Ortakent’te yer alan iki ayrı su parkı bulunmakta. Türkiye’nin en popüler su parklarından olan Bodrum Aqua Park’ta ailenizle beraber keyif dolu vakitler geçirebilir ve yüzmenin tadına varabilirsiniz.

Bodrum Kalesi

1402 yılında St. Peter adına inşa edilen ve yapımı yaklaşık 100 yıl süren Bodrum Kalesi, tatilde çocuklarınızla vakit geçirebileceğiniz harika yerler arasında. Doğu Akdeniz bölgesinin en önemli kalelerinden biri olan kale, II. Abdülhamit döneminde bir süre hapishane olarak kullanılmıştır. Bodrum’un simgelerinden biri olan bu büyüleyici kalenin önünde, ailenizle güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Bodrum Kalesi içerisinde bulunan odalar 1964 senesinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne dönüştürülmüştür.

Bodrum Plajları

Çocuklarıyla birlikte masmavi denizin keyfini çıkarmak isteyen aileler için harika bir seçenek olan Bodrum plajları, yerli ve yabancı turistler tarafından da tercih ediliyor. Tertemiz ve berrak sularıyla sevilen Bodrum plajları arasında Bitez, Göltürkbükü, Gümbet, Akyarlar, Güvercinlik, Turgutreis, Bardakçı, Aktur, Karaincir, Ortakent, Gümüşlük, Yalıkavak ve Bağla plajları bulunuyor.

Bu plajlarda gün boyu güneşlenip yılın yorgunluğunu atabilir, güneşi doğumundan batımına dek izleyebilir ve ailenizle birlikte masmavi denizin keyfini sürebilirsiniz.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Tatilinizde hem huzur hem de sanat yanı başınızda olsun istiyorsanız, Zeki Müren Sanat Müzesi de Bodrum’da gezmeniz gereken yerler arasında. Türkiye’nin “sanat güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in evi, vefatından sonra müze şekline getirildi.

İçerisinde Zeki Müren’in kıyafetleri ve çeşitli eşyaları bulunan müzenin giriş ücreti yaklaşık 14 TL civarı. Burada Zeki Müren’in mektuplarıyla şiirlerini de yakından görebilmeniz ve ailenizle birlikte sanatsal bir tur yapabilmeniz mümkün.

Bodrum Anfi Tiyatrosu

Ulaşımı oldukça kolay olan ve herhangi bir giriş ücreti olmayan Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum manzarasını kuş bakışı görmek isteyen aileler için ideal bir seçim oluyor.

Çoğu bölümü tamamlanmış bir antik tiyatro olan mekanda, gösteriler ve konserler gibi etkinlikler de düzenleniyor. Bu tarih kokan mekanı ailenizle birlikte mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bodrum Kiralık Villaları Listele 

  • 20 Nisan 2020
  • Uncategorized @tr
  • Çocuklu Aileler İçin Bodrum’da Gezilecek Yerler için yorumlar kapalı